KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12121348
nr 1212 1348
Erik Cedervall
(1923-2013), Sverige
Oljemålning, "Cité Universitaire" Paris, Signerad 1950. Olja på duk, 40x32
Erik Cedervall, svensk målare, grafiker och skulptör född 1923, död 2013.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 22 oktober 2018
kl 18:29:27
22/10 18:21:39
Erik Cedervall
Läs mer om Erik Cedervall